Renginiai

PABRADĖS SAKALAI

Pabradės miesto bendruomenės "Domus" organizuotas renginys "PABRADĖS SAKALAI"
  2016 metai ypatingi mūsų Pabradės miestui. Liepos 19 dieną sukanka 10 metų, kai buvo patvirtintas Pabradės herbas, ir 445 metų nuo Pabradės miesto privilegijos suteikimo karaliumi Žygimantu Augustu.
Norėdami pabrėžti Pabradės miesto išskirtinumą ir ypatingumą, Pabradės miesto bendruomenės "Domus"nariai parašė projektą "Pabradės sakalai", kurio didžiąją dalį finansavo Krašto apsaugos ministerija.
Pagrindinė projekto idėja - sudominti ir gilinti istorines žinias apie Lietuvos kariuomenės ir mūsų krašto istorijos ypatumus; apie Pabradės herbą, kuriame pavaizduota brasta (manoma, kad šios gyvenvietės pavadinimas kilęs nuo žodžio „brasta“) ir 2 raudoni sakalai, įprasminantys ir senovės medžioklę, ir kario simbolį- Pabradės poligoną, įsikūrusį keliuose kilometruose į šiaurės rytus nuo miestelio, netoli Žeimenos upės jau nuo 1904 metų rusų ir japonų karo metu. Kaip žinia, Pabradėje 1939 m. buvo dislokuota sovietinė kariuomenė, o kiek vėliau įrengtas šaudymo poligonas (dabar naudojamas Lietuvos Respublikos kariuomenės ir NATO narių mokymams).
  „Pabradės sakalų“ renginį kuravo Pabradės miesto bendruomenės „Domus“ nariai Pavelas ir Olga Lukjanovai ir Marjan Chmelevskij. Su Krašto apsaugos ministerija bendradarbiavo Marija Trofimova. Šventę padėjo organizuoti 34 savanoriai, Pabradės seniūnija, jaunieji šauliai ir jų vadas Anatolij Sivoj, generolo Silvestro Žukausko poligono kariai ir šauktiniai, karo policijos atstovai, Gedimino štabo bataliono kariai, Pabradės parapija. Bendruomenės „Domus“ istorikų grupė paruošė nuotraukų ekspoziciją, kurioje atspindėjo XX amžiaus pradžios, tarpukario, 1950-1970, 1970-1980 metų Pabradės istorija.
Gyventojai turėjo progą susipažinti su Pabradės poligono ir herbo istorija, kariuomenės simbolika. Jie aktyviai dalyvavo viktorinoje ir atsakinėjo į klausimus apie Pabradę, spalvino Pabradės herbus, pynė trispalves apyrankes su Pabradės simboliu, išbandė savo jėgas šaudant iš lanko ir Airsoft ginklų, kliūčių ruožuose, žaidžiant strateginius žaidimus šaškėmis ir šachmatais, dalyvavo viduramžių ginklų ir karių aprangos parodoje, karinės technikos ekspozicijoje, ragavo kareiviškos košės ir vaišinosi arbata.
  „Pabradės sakalų“ renginyje apsilankė Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Antanas Valys.
Siekdama, kad atsirastų geresnis supratingumas ir glaudesnis bendradarbiavimas tarp Pabradės gyventojų ir Pabradės generolo Silvestro Žukausko poligono, Pabradės miesto bendruomenė „Domus“ planuoja ir ateityje bendradarbiauti su Krašto apsaugos ministerija, numatant bendrus renginius ir šventes.
V.Šarėjaus fotoreportažas.

Grįžti į ankstenįKitos naujienos


Birželio 17-19 pajūryje Karklėje vyko 13-asis Lietuvos bendruomenių asociacijos sąskrydis.
Šios akcijos tikslas - paruošti Žemutinį parką būsimam renginiui - "Kartų turnyrui",
2016-04-04